Прилагодена батерија за вилушкар/AWP/AGV/AMR/AGM


Што можете да приспособите за вашата батерија на виљушкар?

JB BATTERY е еден од водечките решенија за складирање енергија и даватели на услуги во светот. Посебно нудиме широк асортиман на батерии од литиум железо фосфат (LiFePO4) за електричен виљушкар, воздушна работна платформа (AWP), автоматизирани водени возила (AGV), мобилни роботи за автоматско водич (AGM), автономни мобилни роботи (AMR). Секоја батерија специјално дизајнирана да дава висок циклус на траење и одлични перформанси на широка работна температура.

12V литиум-јонска батерија за вилушкар,

24V литиум-јонска батерија за вилушкар,

36V литиум-јонска батерија за вилушкар,

48V литиум-јонска батерија за вилушкар,

72V литиум-јонска батерија за вилушкар,

80V литиум-јонска батерија за вилушкар,

96V литиум-јонска батерија за вилушкар,

120V литиум-јонска батерија за вилушкар,

Сето погоре не е погодно за вашиот виљушкар? Нема врска, ајде да го приспособиме.

Во JB BATTERY, што можете да приспособите за вашата батерија на фоклифт? Можете да го прилагодите напонот, капацитетот, материјалот на куќиштето, големината на куќиштето, обликот на куќиштето, начинот на полнење, бојата на куќиштето, дисплејот, типот на ќелијата на батеријата, водоотпорната заштита.

Како што се загрева времето, новата литиумска батерија JB BATTERY LiFePO4 им нуди на дилерите на вилушкари и на сопствениците на магацини можност да напојуваат повеќе уреди додека се настрана од одржување. Поголем магацински простор, помалку вилушкари и поголема ефикасност. Без разлика на сезоната, оваа општа електрична батерија за виљушкар на пазарот функционира добро. Литиумската батерија JB BATTERY LiFePO4 ја користи нашата паметна модуларна технологија, што ја прави погодна за секоја средина. Ова е трета батерија во растечкото решение за литиумски батерии JB BATTERY LiFePO4, што се придружува на новата линија за стекнување на температура FPCB за батериите LiFePO4 за голф колички и Новата водоотпорна заптивка и скриена штекерна опција Достапна за батерии од 24V за нега на подот. Од својот дизајн, уникатниот систем за управување со батерии (BMS) и интуитивниот софтвер, литиумската батерија JB BATTERY LiFePO4 нуди предности во однос на производите на конкурентите.

Со високи перформанси

Без разлика дали вашиот виљушкар е во пристаниште или магацин, напојувањето на опремата е од суштинско значење за работењето на вашата флота. Оваа литиумска батерија со моќност LiFePO4 може континуирано да емитува 28.672 Kwh (две минути) од една батерија и обезбедува поголемо празнење, што значи дека ви треба само една JB BATTERY LiFePO4 литиумска батерија за апликации во класа две или дури три смени и сè уште ви останува многу енергија. . Познавањето на максималната струја за континуирано празнење е важно кога ги одредувате потребите на вашата специфична апликација, така што ќе останете под рејтингот за да спречите оштетување на батеријата или прекин на струја. Со висока густина на енергија и брзо полнење на можности, нема нула влијание врз животниот век! JB BATTERY Индустриските литиумски батерии се специјално дизајнирани да ги задоволат барањата за енергија и енергија на пристанишните и магацинските апликации, обезбедувајќи неспоредлива динамична моќност. Исто така, сите литиумски батерии JB BATTERY ви дозволуваат да користите 100% капацитет без оглед на стапката на празнење.

Електричната вилушкарска батерија JB BATTERY LiFePO4 ја содржи нашата технологија од серијата ниски температури (LT) за безбедно полнење на температури до -20°C (-4°F). Батеријата е самодоволна, користејќи технологија која ја црпи енергијата од самиот полнач. Ова ја намалува маката и ја подобрува практичноста со тоа што не бара дополнителни компоненти. Целиот процес на греење и полнење е целосно беспрекорен. Конечно, ова може да создаде решение за оние кои сè уште користат оловно-киселински батерии во средини со ниски температури.

Високо приспособена механика за да се обезбеди максимална отпорност на вибрации
Систем за греење – 25°C + 45°C
Нови SB конектори
Внатрешна изолација за отпорност на многу ниски температури
Достапна е опцијата за скриен приклучок
Нов екран на облак платформа
Нов водоотпорен заптив
Нова линија за стекнување на температура на FPCB
Специфично дизајниран за работа во повеќесменски магацински апликации
Лесно поставување и инсталација

JB BATTERY разви LiFePO4 литиумски батериски модули со различни капацитети. Стапката на покриеност на моделите на виљушкар надминува 95%. Батериите паралелно (зголемување на капацитетот на батеријата) и надворешните жици (зголемување на напонот на батеријата) формираат стандардни стандардни модули за батерии; различни комбинации на модули можат да ги задоволат барањата за моќност на дизајнот на различни индустрии за ракување. Ова значи дека имате слобода и флексибилност да го користите вистинскиот број на батерии за вашето поставување. Секој од нив е независно поврзан на интернет и облак, известувајќи за постојано ажурирање на здравјето. Овие модули може да се активираат или деактивираат од далечина доколку се открие дефект. Конечно, замената на овие модули е брза и лесна: само извлечете еден модул и ставете нов! Дополнително, усвоена е напредната нова технологија за група на возила за енергија, а специјалните модули се дизајнирани според просторот и карактеристиките на виљушкарот за совршено да ги задоволат потребите на клиентите.

JB BATTERY LiFePO4 литиумски батерии за вилушкар со иновативни карактеристики како што се технологија за ниски температури, можност за исполнување на две или дури три смени во исто време, интелигентен систем за управување со батеријата, поголемо празнење на врвот и стандардна големина, за разлика од која било друга батерија на пазар, ова иновативно решение Решението ви обезбедува повеќе магацински простор, помалку вилушкари и поефикасни напојувања. Ако имате какви било прашања за тоа како да го надградите поставувањето на нашите JB BATTERY LiFePO4 литиумски батерии за вилушкар, ве молиме контактирајте не веднаш.

JB Battery фабрички приспособен животен векpo4 литиум-јонски електричен agv робот-виљушкар батерија 80v 72v 60v 48v 36v 24v o 12v со 100ah 200ah 300ah 400ah 500ah 600ah 700ah 800ah 900ah 1000ah 4ah за електричен век XNUMXv XNUMXv XNUMXv XNUMXv дигалки, сложувалки за палети, IC вилушкари, собирачи на нарачки и вилушкари со голем капацитет

КОНТАКТИРАЈТЕ НЕ

телефон: +-86 15016086206
Адреса: Хуинан високотехнолошки индустриски парк, градот Хуижоу, Гуангдонг, Кина
en English
X