телефон: +-86 18169936698

адреса: Индустриски парк за висока технологија Хуинан, Сити Хуижоу, Гуангдонг, Кина

Достапни се неколку енергетски решенија при изборот на електричен виљушкар. Во последниве години, литиум-јонските батерии станаа сè попопуларен извор на енергија. Литиум-јонските батерии обезбедуваат максимална моќност постојано, без оглед на тоа колку полнење останува, за разлика од оловните батерии каде што помалку полнење влијае на брзината и капацитетот на подигање.

JB BATTERY состави илјадници литиум-јонски батерии кои ги напојуваат нашите лифтови низ целиот глобален пазар, обезбедувајќи им на бизнисите висококвалитетен и безбеден начин за напојување на нивната опрема за ракување со материјали.

JB Battery Factory oem &odm индустриски lifepo4 пакувања на литиум-јонски батерии, како компании производители на литиум-јонски батерии за вилушкар и добавувачи на батерии за вилушкар lifepo4 agv, кои произведуваат различни типови и спецификации на литиум-јонски батерии за вилушкар, напон со 12v, 24v, 36v, 48v, 60 , 72v 80v 96 волти и опции за капацитет со 120ah 100ah 200ah 300ah 400ah 500ah 600ah 700ah 800ah 900ah и повисоки.

Некое прашање за батеријата на виљушкар? Контактирајте не, сега!

en English
X