Батерија со дигалки за палети за воки


Производител на батерии за литиум-јонски вилушкар од 12 волти

Литиум-јонски моторизирани дигалки за палети за воки
Воки-палетните дигалки се одлична алтернатива на рачниот камион со палети.
Палетите за воки со палети на литиум се идеални за складирање, малопродажба и испорака. Долготрајното времетраење и способностите за брзо полнење во комбинација со функциите за патување, подигање и пониски напојувани ќе ја зголемат продуктивноста на операторот. Воки палети со литиумска батерија без одржување со опционални различни капацитети за различни апликации

Како што е приклучокот за електрични палети со капацитет од 3,300 фунти, кој има погон и кревање на електричен погон и стандардно доаѓа со литиум-јонска батерија од 48 V/20 Ah, која може да се пофали со моќна и робусна енергија која обезбедува повеќе од доволно енергија за да издржи континуирано работење од 6 часа . Батериите исто така имаат брзо и кратко полнење со засилување со само 3 часа полнење за да се постигне целосно полнење што го прави одлична опција за купување дополнителна литиум-јонска батерија за замена на батериите помеѓу апликациите со цел да се зголеми ефикасноста.

JB БАТЕРИЈА Литиум-јонска батерија со дигалки за палети
JB BATTERY може да ја направи вашата компанија предност во продуктивноста и достапноста. JB BATTERY LiFePO4 Walkie Pallet Jacks батеријата нуди дигалки за палети е приклучок за палети на литиум-јонски напојуван кој нуди исклучителна издржливост, маневрирање и достапност. Додадете долго време, брзо полнење и едноставни промени на батеријата и лесно е да се види како батеријата JB BATTERY LiFePO4 им дава предност на продуктивноста на дигалките за палети Walkie во однос на рачните приклучоци за палети.

JB БАТЕРИЈА 12V / 24V / 36V / 48V литиум-јонски електрични приклучоци за палети за воки за палети обезбедува долго време на користење и поголема флексибилност. Замената на литиум-јонската батерија LiFePO4 Ah без одржување е интуитивен, едноставен процес што може да се заврши исклучително брзо без потреба од алатки. Така можете значително да ја зголемите продуктивноста на вашиот камион Walkie Pallet Jacks со JB BATTERY литиум-јонска батерија.

Полесни протоколи за полнење и складирање: Литиум-јонските батерии може да се полнат - и да напредуваат на тоа! Тоа значи дека можете да полните кога ви е погодно. На литиум-јонските батерии, исто така, не им е потребен сопствен простор за полнење/складирање, бидејќи тие не доаѓаат со истите опасни/еколошки ризици како што ги бараат батериите со оловна киселина.

Замена / резервна батерија LiFePO4 без одржување со литиум-јонска технологија
За поголема флексибилност и долго време на користење
Брза и лесна замена на батеријата, наместо олово-киселина.

en English
X