Ќе ве контактираме.

Внесете ги вашите информации и барања, наскоро ќе ви испратиме порака.

Или е-пошта: [заштитена по е-пошта]

Батерии за вилушкар од JB BATTERY

Енергетска ефикасност


Поголема енергетска ефикасност значи помали трошоци и помали емисии.

Продуктивноста


Чувајте ги вашите вилушкари да работат колку што можат ефективно и ефикасно.

Сигурност


Безбедноста и благосостојбата се клучни делови за секоја успешна работа со виљушкар.

Адаптибилност


Литиум-јонските батерии JB BATTERY можат да понудат поголема ефикасност и повисоки перформанси.

ЛОГО-портокалова

Производителот на батерии за виљушкар

Посебно нудиме широк асортиман на батерии од литиум железо фосфат (LiFePO4) за електричен вилушкар, секоја специјално дизајнирана да обезбеди висок циклус на траење и одлични перформанси на широка работна температура.

Придржувајќи се до висококвалитетната развојна стратегија, JB BATTERY продолжува да се фокусира на технологијата и производите на висококвалитетни литиумски батерии, поседува основни технологии на литиумски батерии и систем за складирање енергија.

JB батерија што произведува различни типови и спецификации на литиум-јонски батерии за вилушкар, напон со 12V, 24V, 36V, 48V, 60V,72V, 80V 96V 120 волти и опции за капацитет со 100ah 200Ah 300Ah 400Ah 500Ah 600Ah 700Ah 800Ah

Прилагодена батерија за виљушкар


Време е да го трансформирате вашиот возен парк со подолготрајни, побрзо полнење, помоќни и поефикасни енергетски системи од JB BATTERY.
Нашите LiFePO4 батерии се оптимално решение без одржување за опрема за ракување со материјали, што ќе ја зголеми вашата оперативна продуктивност, истовремено намалувајќи ги значително одржувањето и трошоците за батериите.

24V LiFePO4 влечна батерија

36V LiFePO4 влечна батерија

48V LiFePO4 влечна батерија

80V LiFePO4 влечна батерија

120V LiFePO4 влечна батерија

Прилагоден пакет батерии за виљушкар

Предност на батериите за виљушкар од JB BATTERY

Голем капацитет за влечење

Нудиме батерии со супер моќност од 120V 1440Ah за тешките вилушкари.

Помалку потрошувачка на енергија

Низок внатрешен отпор и висока ефикасност, тоа значи дека флокалот има многу подолготрајно време.

Батерија за сите временски услови

Напојувањето JB BATTER LiFePO4 работи многу добро при сите временски услови – високи и ниски температури.

Наплата за можности

Може да ги надополнувате нашите LiFePO4 батерии во секое време - за време на паузата за оброк, за време на кафе или помеѓу смените.

Без одржување

Без работа и трошоци за секојдневно одржување, а веќе не треба да ја полевате батеријата.

24V 200Ah длабок циклус LiFePO4 литиум-јонска батерија за вилушкар за електричен вилушкар и роботи за мобилни AGM AutoGuide

24V 200Ah длабок циклус LiFePO4 Литиум-јонска батерија за вилушкар за електрични вилушкари и мобилни роботи AGM AutoGuide Терминот литиумска батерија е малку двосмислен бидејќи има различни хемикалии на литиумските батерии и секоја има свои добрите и лошите страни. Литиумските батерии се со супериорна хемија бидејќи се енергетски густи и чинат помалку по […]

Предности на пакет батерии за камиони со литиум-јонски вилушкар од производители на литиум-јонски влечни батерии во Кина

Предности на пакетот батерии за камиони за литиум-јонски вилушкар од производители на литиум-јонски влечни батерии во Кина Технологијата на литиум-јонот е многу подобрена во однос на неодамнешното минато. Неговиот раст во голема мера се припишува на складирањето на обновливите извори на енергија бидејќи сите ја бараат најзгодната и најсигурна опција достапна на пазарот. Бизнисите брзо го прифатија и усвоија литиум-јонски […]

Најдобри компании и добавувачи на батерии за литиум-јонски вилушкар lifepo4 во Кина во 2022 година

Најдобри компании и добавувачи на литиум-јонски батерии за вилушкари lifepo4 во Кина во 2022 година Работите полека се менуваат, а новите технологии доаѓаат на пазарот за да ги направат работите полесни и подобри. Поради воведувањето на литиум-јонски батерии, работите станаа подобри во светот на виљушкарите. На производителите и менаџерите им е полесно […]

Сè што треба да знаете за батериите за електрични вилушкари од компании за батерии за литиумски вилушкари

Сè што треба да знаете за батериите за електрични вилушкари од компаниите за батерии за литиумски вилушкари Тие велат дека информацијата е моќ. Ова важи за сите индустрии, без разлика колку се големи или мали. Со вистинските информации, станува многу полесно да се донесуваат одлуки кои се мудри и најдобри. Во светот на виљушкар, […]

Апликација литиум-јонска вилушкарска батерија за 7 различни типови вилушкари на батерии

Примена на литиум-јонска батерија за вилушкар за 7 различни типови вилушкари со батерии Денес е можно добивање сигурна енергија што работи во различни средини и е достапна во секое време. Ова е поради напредокот што е направен во однос на технологијата и подобрувањето на литиум-јонските батерии. Најдобрите автомобилски стандарди […]

Колку чини литиум-јонската батерија за вилушкар за 7 различни типови батерии за вилушкар?

Колку чини литиум-јонската батерија за вилушкар за 7 различни типови батерии за вилушкар Индустриите за ракување со материјали се критични и им треба ефикасност и продуктивност. Само така можат да бидат успешни во магацините, па дури и во производствените погони, важно е да се најде најдобриот начин да се направи многу […]

е додадена во вашата кошничка.
Плаќање
en English
X